Rodzaje filtrów do akwarium

Bez tego urządzenia z biegiem czasu woda zaczyna mętnieć, zmieniać kolor na żółto-zielonkawy, a także zaczyna wydzielać nieprzyjemną woń. Dlatego kluczowym elementem każdego zbiornika wodnego jest filtr – cyrkuluje wodę i pomaga w utrzymaniu czystości, pozbywając się niepotrzebnych substancji.

Rodzaj dopasowany do naszych potrzeb zależy od kilku różnych czynników, np. litrażu docelowego akwarium. Woda znajdująca się w zbiorniku powinna zostać przepompowana przynajmniej raz na godzinę. Co za tym idzie, rozmiar naszego zbiornika należy pomnożyć przez 2, dzięki temu uzyskujemy wynik określający optymalną wydajność urządzenia. Przykładowo, model 72L potrzebuje instalacji, która przepompuje ponad 144 litrów na godzinę.

Rodzaje filtrów w akwarium

Możemy podzielić je na dwie podstawowe grupy: wewnętrzne i zewnętrzne. Modele wewnętrzne montuje się za pomocą przyssawek do szyby. Pełnią funkcję filtra mechanicznego oraz biologicznego. Urządzenie całkowicie zanurzane jest w wodzie. Wyróżnia je niska cena i nieduży pobór mocy.

Natomiast filtr zewnętrzny umieszczany jest poza zbiornikiem, dzięki temu nie zabieramy cennego miejsca, np. na dekoracje. Wyróżniamy kilka dwa modele tego rodzaju urządzeń:

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Sicce. Wybór odpowiedniego urządzenia nie zawsze jest prosty i oczywisty. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości serdecznie zapraszamy do kontaktu. Prowadzimy naszą działalność już od wielu lat, śledzimy nowinki branżowe i z pewnością pomożemy w wyborze odpowiedniego rodzaju filtra do akwarium.